• Pirmo užsakymo dydis
  užsiregistravus neribojamas
 • Pristatymo kaina
  5 Eur
 • Pristatymas
  per 1-3 d.d.
 • Informacija
  8 659 25639, I-V 9-18 val.
Krepšelis

RAFUS - veterinarai rekomenduoja

Išvengti ausų uždegimo gali padėti ir pakeista šuns mityba

šuų ausų uždegimas

Jurgita Gižaitė

Šunų klausa kelis kartus geresnė nei žmogaus. Jie geba girdėti žemo ir aukšto dažnio garsus, kurių žmogaus ausis nepagauna, taip pat išgirsti garsą iš keturis kartus didesnio atstumo nei žmogus. Šuo geba filtruoti jam nereikalingus garsus ir sutelkti dėmesį tik į reikiamus. 

O ar žinote, kodėl vienų šunų ausys stačios, o kitų – nulėpusios? Ausų forma lemia, kaip gerai jūsų augintinis girdi. Stačiai stovinti ausis garsą priims geriau nei nulėpusi. Būtent todėl pėdsekių šunų veislių ausys uždengia ausies landą – kad garsai neblaškytų ir jie galėtų sutelkti visą dėmesį į uoslę.

Ausų uždegimas – viena dažniausių ligų

Ausis – labai svarbus šuns jutimų organas. Kartu ji yra ir labai jautri. Apskritai ausų ligos, tokios kaip otitas (išorinės ausies uždegimas), yra vienas dažniausiai pasitaikančių keturkojų susirgimų. Negydomas ausies uždegimas gali komplikuotis ir pereiti į vidurinę ar vidinę ausį.

Tam tikrų veislių šunys labiau linkę susirgti ausų uždegimu. Didesnį polinkį šiai ligai turi ilgaausiai ilgaplaukiai šunys – kokerspanieliai, seteriai, taip pat vokiečių aviganiai, šarpėjai, bladhaundai. Labradoro retriveriai, Vakarų Škotijos baltieji terjerai, maltos bišonai, anglų ir prancūzų buldogai taip pat dažnai kenčia nuo ausų uždegimų, nes dažnas iš jų yra alergiškas aplinkai ar maistui šunims. Alerginis otitas būna komplikuojamas bakteriniais ir mieliagrybių sukeltais uždegimais.

Didesnė tikimybė šunims susirgti  ausų uždegimu yra drėgnuoju metų laiku – pavasarį ir rudenį, kai dažniau lyja, orai vėjuoti ir darganoti. Vasara – taip pat rizikingas metų laikas. Dauguma šunų mėgsta taškytis vandens telkiniuose, todėl saugokite, kad į ausis nepribėgtų vandens. Jeigu jo pateko, po maudynių ausis išsausinkite.

Neprižiūrėtos šuns ausys – palanki terpė mirkoorganizmams veistis

Ausų uždegimą jūsų šuniukui gali sukelti daugybė priežasčių:

 • Mikrobai
 • Mieliagrybiai
 • Ausų erkutės
 • Alergija
 • Autoimuninės ligos

Išvengti ligą sukelti galinčių mikroorganizmų sunku, tačiau galima užkirsti kelią jų dauginimuisi. Ausų uždegimo sukėlėjai mėgsta šilumą ir drėgmę. Todėl infekcija kyla, jeigu ausyje yra susikaupę daug sieros, į ją patenka vanduo, ausis yra nulėpusi ir gausiai apaugusi plaukais. 

Siekdami užkirsti kelią ligos sukėlėjams plisti, augintinio ausis valykite 1-3 kartus per savaitę, naudokite specialius valiklius, kurie suminkština sierą, neleidžia jai kauptis. Paprastai šunų ausies ertmėje plaukų nebūna, tačiau kai kurių veislių šunų, pavyzdžiui, taksų, Maltos bišonų,pudelių, šnaucerių ausies viduje auga plaukai, nuo kurių ausis gali šusti, sudarydama puikią terpę mikrobams. Plaukus vidinėje ausyje reikėtų iškarpyti ar išpešioti. Taip pat saugoti, kad į ausis nepatektų vandens, jeigu augintinį maudote, vedžiojate lauke lietui lyjant, jis dūksta vandens telkiniuose, arba po maudynių išvalyti jas, kad būtų sausos.

Neignoruokite ligos simptomų

Nepastebėti ūmaus ausies uždegimo praktiškai neįmanoma. Susirgęs jūsų keturtojis draugas pradės purtyti galvą, kasytis ausis, dažnai galvą pakreips į vieną pusę, o palietus ausį – apie problemą praneš gailiu cypimu. Taip pat ausis patinsta ir parausta, jos landoje kaupiasi nemalonaus kvapo išskyros. Jos sudaro dar palankesnę terpę daugintis mikroorganizmams. Tad laiku nesuskubus gydyti, otitas gali komplikuotis- susiformuoti išorinės ausies hematoma, kai nuo ausų purtymo, traumavimo  ima kauptis limfa ausies kaušelyje, arba nuolat uždegimo veikiamame ausies kanale gali priaugti karpų- išsivysto taip vadinamas verukozinis otitas, o retais atvejais ir vidurinės ar vidinės ausies uždegimas.

Infekcijai išplitus, ji gali sukelti dalinį ar visišką kurtumą, koordinacijos sutrikimus, vėmimą, regos nervų sutrikimus. Jeigu infekcija pasieks vidinę ausį, gali prasidėti smegenų ir jų dangalų uždegimai. Tokios ligos dažniausiai baigiasi šunelio mirtimi.

Todėl pastebėję pirmuosius galimo ausies uždegimo simptomus, nedelsdami kreipkitės į veterinarą.

Gydyti ausies uždegimą gali padėti ir pakeista mityba

Laiku suskubus, ausies uždegimas jūsų šuniukui gali būti išgydytas per 1-4 savaites. Kokiais vaistais gydyti, priklauso nuo ligos sukėlėjo. Jeigu ūmią infekciją sukėlė parazitai arba mieliagrybis, gali pakakti į ausį lašinamų vaistų. Svarbiausia, prieš lašindami vaistus, gerai išvalykite ausį. Kai kada  gali prireikti ir geriamų ar leidžiamų antibakterinių vaistų. 

Be vaistų, padėti greičiau įveikti ligą ar užkirsti kelią jos pasikartojimui gali pakeista šuns mityba. Šunims, kurie yra alergiškai maistui, nuolat kartojasi otitai. Dažni jų ausų uždegimo sukėlėjai – mieliagrybiai. Jie yra normalūs šuns odos ir ausies gyventojai, bet kai oda pažeista uždegimo, jie komplikuoja otitą, sukeldami taip vadinamą antrinę infekciją. Tokiems šunims gali būti rekomeduojamas maistas šunims RAW ir BARF, kurios pagrindą sudaro natūrali mėsa, turinti daug baltymų ir mažai angliavandenių, bei žuvis – lašiša, joje nėra grūdų ir sojos- dažnų sausų ėdalų sudėtinių dalių, kuriems šunys būna alergiški.

Norėdami sudaryti nepalankias sąlygas veistis mieliagrybiams, šuniuko mitybai galite rinktis „RAFUS MENU“ visavertį kalakutienos arba jautienos ėdalą, taip pat „RAFUS MENU“ visavertį vištienos ir jautienos ėdalą bei visavertį lašišos ir jautienos ėdalą

Subalansavę augintinio mitybą ir reguliariai rūpindamiesi jo ausų higiena, padėsite išvengti nemalonių pojūčių ir infekcijų, kurios gerokai apkartina jūsų šunelio gyvenimo kokybę.

Straipsnis parengtas konsultuojantis su veterinarijos gydytoja Audra Zabuliene, UAB “Vaidos klinika”

Adresas:  Šeškinės g. 22, Vilnius

Tel.: +37052045525