• Pirmo užsakymo dydis
  užsiregistravus neribojamas
 • Pristatymo kaina
  5 Eur
 • Pristatymas
  per 1-3 d.d.
 • Informacija
  8 659 25639, I-V 9-18 val.
Krepšelis

RAFUS - veterinarai rekomenduoja

Subalansuota šuns mityba sveikatos ir geros savijautos pagrindas

Veterinarijos gydytoja Vaida Misiūnienė, UAB „Vaidos klinika“

Šuo, lygiai taip pat kaip ir žmogus, turėtų gauti kokybišką ir subalansuotą maistą. Subalansuotos mitybos pagrindas – maisto įvairovė, todėl nuo mažų dienų šuniukui reikia duoti kuo įvairesnių produktų. Nesubalansuota mityba, lemianti vitaminų ir mineralų trūkumą, taip pat ir jų perteklių, gali rimtai sutrikdyti augintinio sveikatą, nulemti netinkamą mažo šuniuko augimą ir vystymąsi, sukelti įvairias ligas. Subalansuoti šuns mitybą nėra taip paprasta, tačiau verta stengtis – turėsite laimingą, sveikai atrodantį ir stiprios sveikatos bičiulį.

Nesubalansuotos mitybos požymiai

Nepakankamai aprūpinant augintinio organizmą visomis reikalingomis maistinėmis medžiagomis, gali vystytis įvairių sveikatos sutrikimų. Kad mityba nesubalansuota, pirmiausiai gali išduoti apskritai padidėjęs šuns sergamumas – negaudamas reikalingų vitaminų ir mikroelementų, nusilpsta imunitetas ir atsparumas ligoms.

Netinkamą mitybą gali išduoti ir kilusios odos problemos – pleiskanojimas, bėrimas, niežėjimas, gali pradėti slinkti kailis. Taip pat nesubalansuota šuns mityba gali sukelti virškinimo sistemos sutrikimų, pvz., šuo gali pradėti viduriuoti arba, priešingai, jam užkietėja viduriai. Keturkojo liesumas ar nutukimas – taip pat signalizuoja apie nesubalansuotą racioną.

Visi šie požymiai nesunkiai pastebimi. Pavojingi požymiai tie, kurių šeimininkai iš pradžių nepastebi. Maistinių medžiagų trūkumas ar perteklius mažiems šuniukams gali sukelti kaulų augimo ir vystymosi sutrikimų, taip pat gali vystytis lėtinis kepenų ar inkstų nepakankamumas, ypač vyresniems šunims. Šuns nutukimas, laiku nepakoregavus mitybos, gali lemti cukrinio debeto ar kitų medžiagų apykaitos ligų išsivystymą. Tai nustatyti galima tik atlikus kraujo tyrimus, todėl svarbu augintinį pas veterinarą profilaktinei apžiūrai atvesti reguliariai. Vyresniems šunims kraujo tyrimą reikėtų atlikti bent kartą į metus, jeigu šuo turi sveikatos problemų – kartą į pusmetį.

Subalansuotos mitybos pagrindas - įvairovė

Subalansuotas šuns maistas turi būti visuose gyvenimo tarpsniuose. Parinkti tinkamą racioną reikia, atsižvelgiant į augintinio aktyvumą ir fiziologinę būklę: ar tai šuninga kalė, ar patinas, jis darbingas ar ne, gauna daug fizinio krūvio ar nedaug, kokia gyvūno paskirtis ir pan.

Siekiant subalansuoti augintinio mitybą, reikėtų domėtis, kokių vitaminų ir mikroelementų turi duodami produktai ir pagal tai derinti augintinio racioną, kad su maistu jis gautų visų būtinų medžiagų. Pavyzdžiui, jeigu mažas šuniukas gaus per mažai kalcio ar gliukozamino turinčių produktų, blogai vystysis jo judėjimo aparatas. Tačiau tai nereiškia, kad mažą šuniuką dabar reikia pradėti šerti tik daug kalcio turinčiais produktais – kalcio perteklius lygiai taip pat kenkia kaulų augimui ir vystymuisi.

Todėl, šeriant augintinį natūralia mėsa, jau pirmosiomis savaitėmis reikėtų jam duoti paragauti kuo įvairesnių produktų. Svarbu žinoti, kad natūralios mėsos produktų sudėtys skiriasi, skirtingi yra ir mėsos šaltiniai. Kad suo pasisemtų visų būtinų maisto medžiagų, labai svarbu sudaryti kuo įvairesnį racioną.

RAFUS MENU visavertis jautienos ėdalas su skrandžiais praturtins keturkojo organizmą skrandžiuose randamais enzimais, virškinimo fermentais, kurie padeda suvirškinti maistą, pagerina medžiagų apykaitą, valo ir šalina iš kraujo toksinus. O RAFUS MENU visavertis lašišos ir jautienos ėdalas, turtingas Omega 3 riebiųjų rūgščių, padės stiprinti imunitetą, gerinti odos ir kailio būklę.

Jeigu įtariate, kad jūsų bičiuliui – alergija vištienai, ją galite keisti RAFUS MENU visaverčiu kalakutienos ėdalu, visaverčiu fazanienos ėdalu ar visaverčiu triušienos ėdalu.

Taip pat svarbu nepamiršti rinktis tuos natūralios mėsos produktus, kuriuose būtų 80 proc. raumeninės dalies, apie 10 proc. subproduktų (plaučių, kepenų ir pan.), apie 10 proc. – kaulinė dalis.

Pagrindinės subalansuotos mitybos taisyklės

Kad augintinio racionas būtų kuo geriau subalansuotas, verta atminti keletą mitybos taisyklių:

 • Maistas turi būti kokybiškas, kad ir šuns gaunami baltymai, riebalai ir angliavandeniai būtų kokybiški. Jeigu visas šias medžiagas gaus iš balastinių medžiagų, runkelių išspaudų, bus pridėta daug grūdų – tokia mityba augintiniui netinkama.
 • Jeigu šuo šeriamas žalia mėsa, sausu ėdalu arba konservais, reikėtų rinktis kokybišką vienos rūšies maistą, kuriame būtų gausu mineralų ir vitaminų.
 • Apskritai, renkantis maistą augintiniui, reikėtų žiūrėti ne jo kainą, bet skaityti sudėtį. Nes kokybiškas maistas sunims nebūtinai yra tik brangus.
 • Jeigu nesate tikri, ar tinkamai subalansuojate savo šuns racioną, rekomenduoju pasitarti su veterinaru ar patyrusiu kinologu.

Gydytoja Vaida Misiūnienė konsultuoja veterinarijos klinikoje UAB "Vaidos klinika"

Adresas: Šeškinės g. 22, Vilnius
Tel.: +37052045525