• Pirmo užsakymo dydis
  užsiregistravus neribojamas
 • Pristatymo kaina
  5 Eur
 • Pristatymas
  per 1-3 d.d.
 • Informacija
  8 659 25639, I-V 9-18 val.
Krepšelis

RAFUS - veterinarai rekomenduoja

DUK

1. Kas yra RAW mityba?

Visa žalia mityba termiškai neapdorotu maistu yra vadinama RAW mityba. Išskiriamos dvi tokios mitybos rūšys: RAW - žalia mėsa pjaustoma stambiais gabalais ir BARF - žalia mėsa ir kaulai yra smulkiai sumalami. Bendrai RAW mityba (kai kurie nevisai tiksliai vadina ją Raf ) yra natūralų gyvūnų maitinimąsi propaguojantis šunų maisto ruošimo būdas. Šunys yra plėšrūnai, tad turime juos šerti į tai atsižvelgdami maistu, kurį jie patys rinktųsi, gyvendami natūralioje aplinkoje. Būtent toks ir yra RAFUS šunų maistas - 100% natūralus žalios mėsos, susmulkintų kaulų ir įvairių subproduktų mišinys be jokių konservantų, skonio stipriklių ar kitų maisto priedų.

2. Kaip pereiti prie RAW maisto šunims?

Pereiti prie RAW mitybos galite dviem būdais: greituoju arba laipsniškuoju būdu. Jeigu augintinis nėra jautrus maisto pasikeitimui, nestresuojantis, jam nepasireiškia alergija maistui, galite išmėginti greitąjį maisto pakeitimo būdą, kuomet vietoje sauso šunų ėdalo augintiniui duosite RAW maistą šunims. Tereikia praleisti vieną maitinimą ir pirmą kartą duoti šiek tiek mažesnę porciją. Tačiau jei jūsų augintinis jautriai reaguoja į raciono pasikeitimus, rekomenduojame prie RAW mitybos pereiti palaipsniui - per 7 - 10 dienų. Siūlome naudoti labai paprastą schemą: pirmą dieną vieną sauso ėdalo šaukštą pakeiskite vienu šaukštu RAW maisto. Mažų veislių šunims tai turėtų būti mažas šaukštelis. Antrą dieną – RAW maistu pakeiskite du sauso ėdalo šaukštus. Visas kitas dienas palaipsniui didinkite bendrą RAW maisto proporciją, mažindami sauso ėdalo kiekį. Po savaitės laiko galite pereiti prie šėrimo tik RAW maistu.

3. Nuo kokio šunų ėdalo reikėtų pradėti pereinant prie RAW mitybos?

Rekomenduojame pradėti nuo RAFUS "Rinkinio pradžiai", kuris sudarytas remiantis pagrindiniais RAW mitybos principais: 80% mėsos, 10% subproduktų (iš kurių 3% kepenų), 10% kaulų. Pradėkite nuo vištienos ir jautienos rinkinio, vėliau įveskite jautieną su skrandžiais ir galiausiai duokite lašišos ir jautienos rinkinį. Jei šuns virškinimo sistema itin jautri, pereinant nuo sauso maisto prie RAW mitybos, rekomenduojame papildomai duoti maisto papildą "Canigest".

4. Ar RAW maistas tinka stambių veislių šunims (vokiečių aviganiams, rotveileriams, dogams ir pan.)?

Nepriklausomai nuo veislės stambumo ar gyvūno dydžio, šuo yra plėšrūnas ir mėsėdis. Šunys savo evoliucijoje niekada neėdė sauso maisto, pagaminto iš ankštinių kultūrų. Jų organizmai taip ir neišmoko iki galo suskaldyti baltymų iš, tarkim, sojų. Tad turime juos šerti maistu, kurį jie patys rinktųsi, gyvendami natūralioje aplinkoje - žalią mėsą, subproduktus ir kaulus. Būtent toks ir yra RAFUS gaminamas maistas šunims - 100% natūralus žalios mėsos, susmulkintų kaulų ir įvairių subproduktų mišinys be jokių konservantų, skonio stipriklių ar kitų maisto priedų. Todėl jį drąsiai galite duoti stambių veislių šunims, pakeisdami sausą šunų ėdalą RAFUS gaminamu RAW maistu.

5. Ar galima pakartotinai užšaldyti atšilusį RAW šunų maistą?

Atšildytą RAW šunų maistą rekomenduojame laikyti šaldytuve ir suvartoti per 24 val. Pilnai atšilusį RAW maistą pakartotinai užšaldyti nerekomenduojame. Tačiau jei jūsų šuniukas yra nedidelis ir maisto pakuotės suvartoti per šį laikotarpį nepavyktų, patariame stambioje pakuotėje esantį maistą sudalinti mažesnėmis porcijomis. Tokiu atveju pakuotę vos, vos atšildykite laikydami RAW maistą šaldytuve, bet tik tiek, kad pavyktų maistą padalinti mažesnėmis porcijomis, ir tada pakartotinai užšaldykite. Dėl to RAW maisto kokybė nenukentės.

6. Kada pristatysite siuntą?

RAW maisto šunims siuntas pristatome su DPD kurjeriais darbo dienomis (išskyrus pirmadieniais) į visus Lietuvos miestus (išskyrus Kuršių Neriją). Siuntos pristatomos nurodytu adresu dienos metu iki 17 val. Pateikę užsakymą iki 13 val., ėdalą šunims gausite jau sekančią darbo dieną. Pateikus užsakymą po 13 val., prekes pristatysime dar diena vėliau. SVARBU: prekės nepristatomos pirmadieniais, savaitgaliais ir švenčių dienomis. Detalų RAFUS šunų maisto pristatymo grafiką rasite čia. Tikslaus pristatymo laiko ar konkretaus pristatymo laiko intervalo nurodyti kurjeriui neturime galimybės. Pristatymo dieną apie pristatymą DPD jus iš anksto informuos SMS/Viber žinute ar kurjerio skambučiu.

7. Kuo skiriasi BARF mityba ir RAW mityba?

Tiek RAW mitybos principai, tiek BARF maisto paruošimo būdas siekia patenkinti natūralius mūsų augintinių maitinimosi įpročius, susiformavusius per milijonus metų, gyvenant laukinėje gamtoje. BARF mityba nuo RAW mitybos skiriasi maisto paruošimo būdu. RAW mitybos atstovai teigia, kad šuo yra plėšrūnas, todėl maitinimo metu siekia kiek įmanoma labiau atkartoti jo įgimtą plėšrūno maitinimosi būdą, todėl 100% RAW maisto sudėties turėtų sudaryti stambiais gabalais pjaustyta mėsa, subproduktai ir mėsingi  kaulai, kad gyvūnas kuo daugiau kramtytų ir plėšytų mėsą nuo kaulų. Tuo tarpu BARF mitybos  pagrindą sudaro smulkinta žalia mėsa, subproduktai ir smulkinti kaulai. Kai kurie BARF maisto gamintojai šunų maistą papildo vaisiais ir daržovėmis, žolelėmis, dumbliais bei aliejumi. Taip pat į BARF maisto sudėtį gali būti įtraukti  jogurtas ir kiaušiniai.

8. Ar reikia duoti kažką papildomo šeriant augintinį RAW maistu?

Šeriant augintinį RAW maistu yra užtikrinama visavertė, įvairovės pilna mityba, todėl papildomai duoti nieko nereikia. Tačiau svarbu savaitės bėgyje pasistengti duoti bent 3 skirtingus mėsos ar žuvies baltymų produktus. RAW mitybos atstovai tiki, kad tokiu būdu augintis gauna visas jo augimui bei vystymuisi reikalingas medžiagas. Papildomai rekomenduojama duoti tik žalios žuvies (pvz., lašišos ar silkės), nes jos yra Omega-3 riebiųjų rūgščių šaltinis. O jei gyvūnas atsisako žuvį ėsti, maisto racioną galite papildyti žuvų aliejumi. Taip pat būtina pasirūpinti, kad jūsų augintinio dubenėlyje visada būtų švaraus vandens.

9. Kokia yra RAW maisto dienos norma suaugusiam šuniui ir mažam augančiam šuniukui?

Kiekvienas šuo yra individualus, tad ir jo mitybos poreikiai yra individualūs. Skirtingo amžiaus, aktyvumo ir skirtingos medžiagų apykaitos šunims reikalingo maisto kiekis taip pat skiriasi. Skaičiuojama, kad suaugusio šuns RAW maisto dienos norma turi sudaryti apie 2 - 3% jo kūno svorio. Tuo tarpu šuniuko iki 9 mėnesių amžiaus dienos maisto norma turėtų būti nuo 10 iki 4 % jo kūno masės. Labai nesunkiai RAW maisto dienos normą savo augintiniui galite apskaičiuoti šioje lentelėje. Suveskite savo šunelio amžių, svorį, pažymėkite aktyvumo lygį, sudėjimą ir spauskite "Skaičiuoti". Mūsų sistema paskaičiuos orientacinę RAFUS maisto dienos normą. Taip pat RAW maisto porcijos dydį galite reguliuoti atlikdami labai paprastą testą: jei lengvai apčiuopiate šuns šonkaulius ir stuburą – išlaikykite tą patį porcijos dydį. Jei šonkauliai ir stuburas išsišovę – porciją šiek tiek padidinkite. O jei pastebėsite, kad gyvūno šonkauliai pasidengė riebalų sluoksniu ir tarsi pranyko, tai reiškia, kad duodamo RAW maisto dienos norma yra per didelė, reikėtų ją palaipsniui mažinti. Suaugusį šunį RAW maistu rekomenduojama šerti du kartus per dieną, o šuniukus iki 3 - 4 mėnesių amžiaus - tris kartus per dieną. Nuo pusės metų šunelį galite pradėti šerti kaip ir suaugusį šunį - 2 kartus per dieną.

10. Ar RAW ir BARF maistas tinka alergiškiems šunims?

Nemažai augintinių susiduria su alergija maisto produktams. Kaip ir žmogui, šunims ją gali sukelti maisto produktų sudedamosios dalys. Dažniausi alergijos simptomai - niežulys, bėrimai ar egzema. Geriausias būdas maistinių alergenų nustatymui yra eliminacinė dieta. Šios dietos esmė – 8-12 savaičių šuniui duoti tik vienos rūšies pašarą, kuris susideda iš vieno, dar niekada neėsto baltymo pvz.: aviena, kalakutiena, arkliena, triušiena ir t. t. Būtent tokia ir yra RAW ir BARF mityba, kurios pagrindą sudaro žalia mėsa, subproduktai ir kaulai. Šerdami augintinį RAW maistu užtikrinate, kad maistas bus be papildomų, alergizuoti galinčių priedų. Tuo tarpu sausas pašaras gali alergizuoti dažniau dėl sudėtyje esančių, etiketėje nenurodytų baltymų, spalvą suteikiančių priedų, aromato ir skonio stipriklių bei konservantų. Todėl, net ir parinkus sausus hipoalerginius pašarus, išlieka tikimybė, kad juose esantys priedai jūsų augintiniui sukels alergiją. Veterinarai teigia, kad RAW ir BARF mityba gali efektyviau padėti augintiniui išvengti alergiją sukeliančių produktų arba sušvelninti alergijos simptomus. Rekomenduojame eliminacinei dietai išbandyti šiuos produktus: visavertis kalakutienos ėdalas šunims arba visavertis avienos ėdalas šunims. Daugiau apie alergijas galite pasiskaityti čia.

11. Ar tinka RAW maistas mažam augančiam šuniukui?

Nepriklausomai nuo veislės stambumo ar augintinio amžiaus, šunys yra plėšrūnai ir jų anatomija yra pritaikyta maitintis būtent RAW maistu. RAW mityba užtikrina, kad augantis šuniukas gautų visas jam reikalingas maistines medžiagas, vitaminus ir mikroelementus. Pirmaisiais gyvenimo metais sparčiai augančiam šuniukui su maistu svarbu duoti pakankamai statybinės medžiagos – baltymų. Todėl jo racione būtinai turi būti mėsos, geriausiai – žalios, pieno produktų ir kiaušinių. Neskubėkite tik maitinti lašiša, nes ji yra pati riebiausia. Nerekomenduojame jos duoti anksčiau, nei šuniukui sueis 6 mėnesiai. Pakasyti dantims ir pasmaguriauti tinka „RAFUS MENU“ skanukai: triušių ausys arba vištų kakliukai. Šuniukų iki 9 mėnesių amžiaus RAW maisto dienos norma turėtų būti nuo 10 iki 4 % jo kūno masės. Iki 3 - 4 mėnesių rekomenduojama dienos normą sušerti per tris kartus. Nuo pusės metų šunelį galite pradėti šerti kaip ir suaugusį šunį - 2 kartus per dieną.

12. Kokią RAW maisto normą duoti mažam augančiam šuniukui?

Šuniuko iki 9 mėnesių amžiaus RAW maisto dienos norma turėtų būti nuo 10 iki 4 % jo kūno masės, vėliau palaipsniui mažinant iki vidutinės 2,5% normos, kai jis pasiekia suaugusio šuns svorį. Šuniuką iki 3 - 4 mėnesių rekomenduojame šerti tris kartus per dieną, o nuo pusės metų galite pereiti prie suaugusių šunų mitybos režimo ir šerti savo augintinį 2 kartus per dieną. Rekomenduojamą RAFUS maisto dienos normą savo augintiniui galite apskaičiuoti štai šioje lentelėje. Taip pat RAW maisto porcijos dydį galite reguliuoti atlikdami labai paprastą testą: jei lengvai apčiuopiate šuns šonkaulius ir stuburą – išlaikykite tą patį porcijos dydį. Jei šonkauliai ir stuburas išsišovę – porciją šiek tiek padidinkite. O jei pastebėsite, kad gyvūno šonkauliai pasidengė riebalų sluoksniu ir tarsi pranyko, tai reiškia, kad duodamo RAW maisto dienos norma yra per didelė, reikėtų ją palaipsniui mažinti.

13. Ar tinka RAW maistas mažų veislių šunims (Prancūzų buldogams, Čihuahua, Jorkšyro terjerams, Nykštukiniams pinčeriams ir kt.)?

Mažų veislių šunys, kaip, beje, ir stambių veislių šunys, yra plėšrūnai ir mėsėdžiai. Tokie jų maitinimosi įpročiai susiformavo gerokai seniau, nei buvo sukurtas sausas maistas, kuris iš esmės tarnauja šunų šeimininkų patogumui. Jei leistume šunims spręsti patiems, kokį maistą ėsti, mieliausiai jie rinktųsi maitintis žalia mėsa ir kaulais - baltymų, kalcio ir kitų mineralinių medžiagų šaltiniu. Tiek mažų veislių šuniukų, tiek ir stambių veislių šunų anatomija yra tokia pati ir pritaikyta maitintis būtent RAW maistu. Jų dantys sukurti mėsai plėšyti ir kramtyti, trumpas žarnynas neleidžia mėsai gesti, o itin stiprios skrandžio sultys pajėgios suvirškinti net kaulus. Todėl drąsiai galime teikti, kad RAW mityba tinka ir mažų veislių šunims.