• Pirmo užsakymo dydis
  užsiregistravus neribojamas
 • Pristatymo kaina
  5 Eur
 • Pristatymas
  per 1-3 d.d.
 • Informacija
  8 659 25639, I-V 9-18 val.
Krepšelis

RAFUS - veterinarai rekomenduoja

Bent 20% žalios mėsos šuniuko racione lemia mažesnį polinkį alergijoms ir atopiniam odos dermatitui jam suaugus

Data: 2021 m. lapkričio 18 d

Šaltinis: Helsinkio universitetas

Santrauka: Remiantis nauju tyrimu, šuniukų mitybos įpročiai gali turėti įtakos šunų alergijos ir su atopija susijusių odos simptomų atsiradimui suaugus.

Dalintis: https://www.sciencedaily.com/releases/2021/11/211118203742.htm

PILNA ISTORIJA

Helsinkio universiteto mokslininkai tyrė 4022 šuniukų mitybą bei įvairius maisto produktus ir kaip jie lėmė alergijos arba atopinio odos dermatito pasireiškimą jiems suaugus. 

"Šuniukai, kurie buvo šeriami žaliomis mėsos nuopjovomis, organų mėsa ir žmogaus maisto likučiais, vėliau suaugę buvo žymiai mažiau linkę į alergijas ir šunų atopinį odos dermatitą. Na, o priešingai, tie šuniukai, kurie neėdė jokio žalio maisto ir maitinosi tik sausu maistu, saldžiais vaisiais ir termiškai džiovintomis gyvūnų dalimis, suaugę turėjo daug daugiau su alergija ir atopiniu dermatitu susijusių odos simptomų“, – sako DogRisk tyrimų grupės vadovė docentė Anna Hielm-Björkman iš Veterinarijos fakulteto. Helsinkio universitetas.

Tyrimo duomenimis, jeigu šuniuko mitybą sudaro mažiausiai 20% žalia mėsa arba mažiau nei 80% sausas maistas, jam suaugus sumažėja alergijos ir atopinio dermatito simptomų tikimybė. Be to, tiems šuniukams, kurių racione žalios mėsos visai nebuvo arba jį sudarė 80% ar daugiau tik sausas ėdalas, jiems suaugus su alergija ir atopija susijusių odos simptomų paplitimas žymiai padidėjo. Taip pat, net ir šeriant 20% kitokiu perdirbtu komerciniu maistu sunims (pvz., konservuotu, šlapiu maistu), tokia mityba taip pat siejama su ženkliu su alergija ir atopiniu odos dermatitu susijusių odos simptomų paplitimo padidėjimu. Ir priešingai – visiškai atsisakius komerciškai apdirbto maisto (konservuoto ar šlapio maisto) šuniukų tikimybė alergijai ir atopiniam dermatitui sumažėjo jiems suaugus.

„Šios išvados rodo, kad žalia mėsa mityboje yra naudinga stipresnei šuniukų sveikatai palaikyti”, – sako Hielm-Björkman, – “ir kad net jei tik 20% šuns raciono sudaro žalia mėsa, tiek pakanka pagerinti šuns sveikatai.”

Beje, net ir tiems šuniukams, kurie ėdė išdžiūvusią kitų gyvūnų dvėselieną lauke, suaugus taip pat sumažėjo su alergija ir atopija susijusių odos simptomų. 

"Mūsų misija yra rasti būdų, kaip šuns šeimininkas galėtų paveikti savo augintinio sveikatos būklę. Matome ryšį tarp mažesnio alergijos ir atopijos odos simptomų paplitimo suaugusiems šunims kuomet jų mitybą sudaro šviežia mėsa ir yra vengiama perdirbto maisto bei saldžių vaisių. Tai – gera pradžia bet kuriam šeimininkui“, – sako pagrindinis šio tyrimo mokslininkas Manalas Hemida. "Tačiau tyrimas tik rodo priežastinį ryšį, bet jo neįrodo. Papildomi mitybos intervencijos tyrimai yra būtini siekiant dar labiau išsiaiškinti ryšį tarp atopijos išsivystymo ir su alergija susijusių odos simptomų bei kitų mitybos veiksnių, tokių kaip žalio ir sauso maisto ar žmonių maisto likučių vartojimas ir teisingas aliejų dozavimas“, – daro išvadą Hemida.

Mūsų veterinarė Dominyka pataria žalios mėsos su sausu maistu nemaišyti ir ilgainiui pilnai pereiti prie maitinimo žalia mėsa. Jeigu turite klausimų apie mitybą žalia mėsa ar perėjimą nuo sauso maisto sunims, drąsiai kreipkitės visiškai nemokamai parašę mums čia: https://www.rafusmenu.lt/klausk-veterinares